Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tingulli I Zjarrtë

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Tingulli I Zjarrtë është një grup artistësh i njohur. Antaret: Elton Deda dhe Markeljan Kapidani – Tastiera Lulzim Baçova dhe Alban Emiri – Gitara Altin Koka – Bas gitare Hektor Leka – Bateri Elton Deda – Vokal solist Eda Cako, Enkelejda Kodra, Alban Emiri, Markeljan Kapidani – Back vokal Në Dhjetor 1990, Tingulli I Zjarrtë marrin pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Jemi Emri I Vete Jetes". Në Dhjetor 1991, Tingulli I Zjarrtë marrin pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtar i grupit

Elton Deda

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Gillespie

Kthjellu

Night Rappers

Grupi Mjellma

Ligji Rruges

Potpuri Me Bilbilat

Kadenca Dhe Naseri

7me7

Tempulli G

Madd Dogs

Tags: Tingulli I Zjarrtë, Elton Deda


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet