Tingulli I Zjarrtë
Tingulli I Zjarrtë
Tingulli I Zjarrtë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop-rock
Tingulli I Zjarrtë është grup artistësh i njohur. Antaret:
Elton Deda dhe Markeljan Kapidani – Tastiera
Lulzim Baçova dhe Alban Emiri – Gitara
Altin Koka – Bas gitare
Hektor Leka – Bateri
Elton Deda – Vokal solist
Eda Cako, Enkelejda Kodra, Alban Emiri, Markeljan Kapidani – Back vokal

Në Dhjetor 1990, Tingulli I Zjarrtë marrin pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Jemi Emri I Vete Jetes".

Në Dhjetor 1991, Tingulli I Zjarrtë marrin pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Na Lini Të Jetojmë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0