A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tito El Bambino

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Emri i Vërtetë:
  • Efraín David Fines Nevares
  • Vendlindja:
  • Puerto Rico 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Tito El Bambino është një këngëtar i huaj shumë i njohur. Efraín David Fines Nevares, known professionally as Tito "El Bambino" is a Puerto Rican recording artist. He rose to fame as Tito of the duo Héctor & Tito. In 2010 his song, "El Amor", written with Joan Ortiz Espada, was awarded Latin Song of the Year by the American Society of Composers, Authors and Publishers (ASCAP). He was awarded Songwriter of the Year at the 2011 ASCAP. Tito and his partner released a number of hit songs in their native Pue...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Don Omar

Ne-Yo

Ron Pope

Josh Turner

Bobby Valentino

Sami Yusuf

Mika

Taio Cruz

Tom Boxer

David Bisbal


Tags: Tito El Bambino

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019