Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tiziano Ferro

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
 • Vendlindja:
 • Latina 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 41 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Tiziano Ferro është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Tiziano Ferro është një këngëtar i famshëm italian i rrymës POP. Gjithashtu ai ka regjistruar gjithë këngët e tij në spanjisht. Albume në italisht: 2001 - Rosso Relativo 2003 - Centoundici 2006 - Nessuno è solo 2008 - Alla mia età Albume në spanjisht: 2001 - Rojo relativo 2003 - Ciento once 2006 - Nadie está solo 2008 - A mi edad Këngët më të njohura: Perdono 2001 Imbranato 2001 Rosso Relativo 2001...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Tiziano Ferro

Komente 0