Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Tom Dice

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Eeklo 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Tom Dice është një këngëtar i huaj i njohur. Tom Dice i lindur si Tom Eeckhout është një këngëtar dhe tekstshkrues nga Belgjika. Karriera e Tom Dice filloi në X Factor 2008 në Belgjikë. Tom Dice zuri vendin e dytë në festival. Ndërsa më 28 Nëntor, televizioni Flam në Belgjikë zgjodhi Tom Dice si prezantueusi i Belgjikës në Eurovizionin 2010 në Oslo të Norvegjisë, me këngën "Me and My Guitar"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Finalist në

Eurovision

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Kygo

Labrinth

Lee Dewyze

Mabel Matiz

Çağatay Ulusoy

Alex Mica

Baptiste Giabiconi

Christopher Uckermann

Diego Gonzales

Jencarlos


Tags: Tom Dice

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet