Grupi Tonic

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Grupi Tonic është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Grupin "Tonic" nga Ferizaj, mundemi ta quajmë edhe bend familjar. Antaret e ketij grupi jane: Mujadin Nuhiu – Vokal, Sinan Jakupi – Gitare, Ilaz Aliu – Bas gitare, Shabi Aliu – Bateri dhe Nazmi Aliu – Tastiere. Themelues i këtij grupi është Nazmi Aliu, mësimdhënës i muzikës. Qysh në vitin 1974 e themeloi, e pastaj ju bashkëngjitë vëllai i tij bas kitaristi, Ilaz Aliu. Por nuk i la vetëm as djali dajës kitaristi Isak Maloku, kështu ju bashkëngjitë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Gjurmët

Humus

Jutbina

Fisnikët

403

Elonida

Ngroba

Sheki Hoxha

Shook

Djemt E Drinit


Tags: Grupi Tonic, Tonic, Tonik, Avi Tonic

Krijo Një Kartolinë