A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tonin Tershana

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  20
(1949-2015)  
  • Origin:
  • Shkoder 
BIOGRAFIA: Tonin Tershana is a popular singer of Easy Listening music. Vetëm 3 javë pasi u bë pronar i një banese sociale, por këngëtari i njohur shkodran Tonin Tërshana ndërroi jetë në moshën 66-vjeçare, duke mos e gëzuar atë. Ai nuk mundi t’i rezistonte sëmundjes së rëndë nga e cila vuante prej kohësh. Dëshira e tij më e madhe ishte banesa, çelsat e së cilës iu dorëzuan më 1 shtator nga kryebashkiaku Veliaj, e për të cilën artisti kishte pritur 20 vjet. “Kam 20 vjet pa shtëpi. Prej 15 vitesh kam jetuar në Greqi, n...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Vajze Moj, Lule Moj


Related Artists:

David Tukiçi

Leonard Bombaj

Qemal Kertusha

Gezim Cela

Sherif Merdani

Kujtim Prodani

Dashnor Diko

Kozma Dushi

Françesk Radi

Nazmi Belica


Tags: Tonin Tershana

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019