Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tonin Tershana - Fishekzjarre Ne Qiellin Blu (Qeshu Vogelushi Im) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  4

Fishekzjarre ne qiellin blu,
po ndicon sonte kudo,
qesh voglush i nenes qesh...
qesh ti sonte mos pusho..

Sa gaz ndjej ne shpirtin tim,
kur dy dockat lart i ngre,
dhe buzqesh voglushi im,
si nje qiell pa re.
Nga ngjyrat qesh
po asgja nuk di voglushi im...

Por kur te ritesh ti
o shpirt do te mesosh
se nga kjo dite
plot drit e melodi
e vetem syte e tu
shkelqejne marin drite

Fishekzjarre ne qiellin blu,
po ndicon sonte kudo,
qesh voglush i nenes qesh...
qesh ti sonte mos pusho..

Sa gaz ndjej ne shpirtin tim,
kur dy dockat lart i ngre,
dhe buzqesh voglushi im,
si nje qiell pa re.

Nder syte e tu
o vogelushi im
sonte gjej gezim
Celu vete pa kufi
ku do te ecesh ti
gjej lumturine
qe do te te ndjek nga pas
cdo gje sot e gjej
per tek syte e tu


Ky tekst u dërgua nga Alma BezhaniTonin Tershana
Publikimi: 24/12/1965
Festivali: Festivali i 4-të në RTSH
Muzika: Bepin Pici


Tonin Tershana - Fishekzjarre Ne Qiellin Blu (Qeshu Vogelushi Im)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fishekzjarre Ne Qiellin Blu (Qeshu Vogelushi Im)".
3. Video është e këngës "Fishekzjarre Ne Qiellin Blu (Qeshu Vogelushi Im)", por nuk këndohet nga Tonin Tershana.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tonin Tershana:


Komente 0