Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tonny-D

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Tonny-D është një këngëtar. VETON DEMA tani me i njoftur me nofken e tij TonnY-D, mesimet fillore dhe ato te mesme i kreu ne vendlindje dmth. ne Shkup. Qysh ne shkollen fillore ka treguat interesim per zhandrin e muzikes RAP-HIP-HOP..Duke u nisur nga admirimi ndaj ketij zhandri muzikor ne fillim te vitit vitin. 2010. beri hapat e para me kengen e tij te par te tituluar ME-FAL...ku u be atraktive dhe hit ne mesin ku jeton dhe banon........

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Backy

B-Ullet

Dj Bungi

8kg

Jasmin

Elvin A.K.A Mbreti

A Loc

Destroyer

Philip

Click-E

Tags: Tonny-D, Veton Dema


Komente mbi këtë artist