Më mbaj mend (për 1 muaj)

Top Media - Ende Ka Shpresë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

24/12/2019

2019-12-24T19:00:14+00:00Lindje dhe perendim
Sa histori midis
Si perhere ne lundrim
Brigjeve te femijerise..

...Dhe era fryn nga çdo ane
S'mund ta ndalesh dot me dore
Le ta shtyj si e marre
Fatin tim te brishte si bore

Ref.
Ende ka shprese, ende ka jete
Dersa ka lote ne sy
Ende ka ndjenje, ende ka stine
Edhe neper stuhi, ende ka shprese.

Sa pikepyetje pa rend,
varur hapsirave blu
Pse te mbetem pa mend,
kur mendjen e kam diku.

Dhe era fryne si e marre
Frymen do ta ndal tek ti...

Ref,
Ende ka shprese, ende ka jete
Dersa ka lote ne sy
Ende ka ndjenje, ende ka stine
Edhe ne bardh e zi,

Oh jo, nuk dua parajsen, por dua te shoh
Qe ende ka shprese, te buzeqesh
Ref

Ende ka shprese, ende ka jete
Dersa ka lote ne sy
Ende ka ndjenje, ende ka stine
Edhe neper stuhi, ende ka shprese.


Më Shumë Këngë Nga Top Media:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet