TEKSTESHQIP

Tori Dpk
Gezuar Ditelindjen
Lyrics

na na na na na~3her
kjo keng shkon veq per ty per
ditelindjen qe ke ti,festo ti
pa mua se un sdo jem aty/2x

Edhe 100 o zemer,edhe 100 o shpirt
se ditlindjen tane mezi e kam prit,
e sot po ta uroj,ket keng ta dedikoj
dhe zotit ju luta qe deshirat ti plotsoj
e tash nuk je me mua,me familjen po feston
e lumtur dukesh sot e kshu qofsh pergjithmon
nga gezimi po qaj,,nje lot me bje ner sy

a mos ndoshta ti don qe un te jem atyyyy...

Ref//
kjo keng shkon veq per ty per
ditelindjen qe ke ti,festo ti
pa mua se un sdo jem aty/2x

e tash fshiji lotet,me familjen festo
sot esht dita jote per asgje mos mendo
besom se veq te lumtur dua te t'shikoj
tana t'mirat e ksaj bote ty ti uroj
sa dua t'jem me ty po kushtet kshu jan,
por ditlindjen tjeter besom do me kesh praan
dhe qiririt kur ti frysh do te shprehi nje deshir
qe mes nesh mos t'ket zemer kurr lamtumir...

DËRGOI: