A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tori (Fitore Berisha)

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  111
  • Origin:
  • Prishtinë 
BIOGRAFIA: Tori (Fitore Berisha) is a popular singer of Pop music. Emri i saj i plotë është Fitore Berisha, por është bërë e njohur si Tori. Kjo është vajza bukuroshe nga Prishtina, e cila mund të konsiderohet pa frikë si një ndër yjet e rinj që po lindin në muzikën shqiptare. Në Maj 2015, Tori merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "M'duhesh Ti". Më datë 7 Nëntor 2015, Tori publikon videoklipin "Apet". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zz...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Jehona Lumi

Suanita

Ermi

Fatjona Kuçi

Eronida

Njomza Kallaba

Mjellma Berisha

Monika Salihu

Dafina Dauti

Vesa Smolica


Tags: Tori, Fitore Berisha

Tori (Fitore Berisha) in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019