Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tornados - Vullkano Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Gjinja jon qu pesh po dojn me na mar meritat..
Rrini ni ven se vi ju shymi sikur dritat..
Tmirat kerkujna besom na nuk ja harrojm..
Vet i thojna senet edhe vet tonat i bojm..
Se do po lypin tash qi none nkry..Ka ardh vakti me nderhy..
Me ti qel pak ata sy..Kryt per toke me ta thy..
Kush rakin po don mu shty..fallcifikat ti mshele gojn..
Kurgjo hiq nuk je tu vy..se ngoj tane boj nevojn..
Nuk e keni ju provojen..nhaverllak jeni me drojen..
Pe she Rap-i nuk ju shkon..msa a shkon kpuca pa tojen..
Plot repera nuk e kuptojn lojen..po menojn qe veq ait luhet..
Ma mir e ki mos e hap gojen..se qashtu kurgjo nuk thuhet..
A pe she qysh gjuhen..shtin guhen drejt rakit ton..
Njerzit po smuhen..ntru luhen..sa her na ngojn..
E kuptojn krejt..Vranjevcalit ma zi se tzit..
Sot po thojn krejt..hallall ju koft keni arrit..
Shyea..ndor e kena kejt Prishtinen kejt Kosoven me rrethin..
Prizerenin dhe Gjakoven..Tropojen dhe Malsin..
Kem Gjilanin dhe Tetoven..Pejen..Mitrovicalin..
Kena Shkupin dhe Tironen..me ni fjal kejt SHQIPTARIN..TI BI EJ..

(refreni)
Doni po sun e bon..Kush jon kta a pe she qa i gjeti..
Kush jon TPart e din teton..TORNADOS ju mer me veti..
Kit sen veq pe kupton..Na ju bojna me fol vet me veti..
Shperthejm sikur vullkan..Ju kap llava kejt ju djegim..

Kit udhtim bonem tim mrena hin ose dil..
Kejt jan nis diqka me nrru na po ecim per Fitim..
Me bashkim perparim grupacione pa qellim..
Une qishtu pe sho se per ty jem inspirim..
Floetri mun met nxi e met nxit me poezi..
E met shti mu mirr me neve se qashtu rakin naj theve..
Na po thojna qa po bojna plus e gjujm edhe ma larg..
Mu em bahet qefi veq met pa perdit ma nalt..
Nalt jem tornados Tornados me shum VLER..
Vlere Per ni Drejtimi ta bojm dimrin vere Vere..
Saher qe vim qi knej sa shkojm anej..
Sa here du pot nxej e sa here du pot vrej..
E ti ta dish sun prish me 2 mene smun t rrish..
Kapu me neve ja shko qiju karrabisht..
Se na jem TornadoS ala dhojm komandoS..
Jem VranjevcaliT haver na Jem Bloody AlboZ..

(refreni)
Doni po sun e bon..Kush jon kta a pe she qa i gjeti..
Kush jon TPart e din teton..TORNADOS ju mer me veti..
Kit sen veq pe kupton..Na ju bojna me fol vet me veti..
Shperthejm sikur vullkan..Ju kap llava kejt ju djegim..


Ky tekst u dërgua nga  GazmendTornados
Publikimi: 23/05/2007


Tornados - Vullkano
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vullkano".
3. Video është e këngës "Vullkano", por nuk këndohet nga Tornados.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tornados:


Komente 0