Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tornados - Festojna Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


hej na ta nxejna veren ta kallum atmosferen
bjen tupani shiptart mledhen festojna dyrt po qelen
[refren x2]

hej na ta nxejna veren - veren na ta nxejna kallum atmosferen , bjen tupani shiptart mledhen - shqipet me dy krena me ni ven po mledhen

yeah
gjith na festojna - po - gjith mir kalojna
- po- bota osht e jona - po - kape goten
dhe cakro si shqiponje fluturo knaqu kce
e mos prito se kjo fest e madhe o ,
po po ardhmeria po na pret
kupton se Kosova u bo shtet ,
trojet tona veq po riten pe sheh vet
, me miliona shqipe ka neper planet ,
qe krejt bashk po festojm edhe botes
pi kallxojm , venin pesh na e qojm ,
kado qe po shkojm veten mir pe nijm ,
qishtu na festojna veq per pavarsi

hej na ta nxejna veren ta kallum atmosferen
bjen tupani shiptart mledhen festojna dyrt po qelen
[refren x2]

shiptar sot festo per shum mot yop yop
ngoni sa fort bjen tupani , pra festoni mos haroni
me kit sen gotat cakroni , shiptar kosovar patriot
skipin me kall bre daj nimi krenar
festojna si shiptar gjithmon jemi
fatbardh edhe ska kush qe na nal
me kall dita ka ardh kalle kalle qa
po pret ka dal ni drit e bardh qe e
kem prit na qe shum vjet , qitash n
veti kem ardh se ma n'fund na u bo
dhe shteti tash me te tona vin shum
t mira vjen vullneti tash ta nxejna veren
ta kallum atmosferen bjen tupani shqipet
mledhen po festojna dyrt po qelen , eyo
me kit sen qunu tan mos rini n'ven osht
per juve per kit ven qe na rriti mushi men
, t' kalumen mos taharrojm
t' ardhmen sbashku ta ndertojm ,
me sy qel nese vazhdojm pa dyshim perpara shkojm
hajde gzuar

hej na ta nxejna veren ta kallum atmosferen
bjen tupani shiptart mledhen festojna dyrt po qelen
[refren x2]

po nën Kosova , po po nën Shqiperia
po po dardania , iliria bashk festojm gjith shqiptaria

po nën Kosova , po po nën Shqiperia
po po dardania , iliria bashk festojm gjith shqiptaria

po nën Kosova , po po nën Shqiperia
po po dardania , iliria bashk festojm gjith shqiptaria

hej na ta nxejna veren ta kallum atmosferen
bjen tupani shiptart mledhen festojna dyrt po qelen
[refren x2]


Ky tekst u dërgua nga Trimi.m TbaTornados
Publikimi: 19/04/2008


Tornados - Festojna
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Festojna".
3. Video është e këngës "Festojna", por nuk këndohet nga Tornados.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tornados:


Komente 0