Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tornados - Analizo Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


FLOETRI:
Ton naten rri pa gjum e shum sene analizoj
Besom sun rahatona pse kejt mrapsht o ka shkon
Se po sho shum dallime e shum njerz pa respekt
Kerkush sot nuk te don nese prej teje dicka s'pret

Kerkush s'osht i knaqun sdi ku met tash lumturia
Secili ma i trent se tjetri ku na meti dashuria
Ku na meten fjalt e mira qe dikur na i patem
Ku ju met besa e mirpritja qe zakone kto i patem

Prit pak mos u gut ke jem nis a Je ka e din ?
Ti se din se ski faj Papunsia ka ndikim
Ton rinia jem ba t'varur prej te keqes monoton
Ton ditem sillem rrugve yo ska kush na dirigjon

Kush Kallzon Drejton dicka tmire tna ofron
Pushteti kry n veti per tjert s'i intereson
Une e di vec ni sen qe dikur ko me ju ra n men
Punoni sot sat muni sepse neser sun zen ven.

BAROOTI & FLOETRI - REFREN:
ANALIZO -Krejt qka Bon e Menon
ANALIZO-Qysh pe nis e Mbaron
ANALIZO-Kshyr ku met
Ku Vet secilin Veti po kan inat e jo Respekt

BAROOTI
Analizoni Menoni qa jeni ju ka boni..
Rrugen un pe sho te drejt e pse ne rrug t'gabume shkoni??
Vetes niher STOP ja boni..don me na mlu korrupcioni..
Forcat te gjith ju bashkoni..njoni tjetrit ti n'dihmoni..

Politikan punoni..per ket tok e per ket ven..
Qka do t'lypni do t'fitoni..ska me pas kush qe na shem..
KOSOVA osht nona jem..e jotja dhe e qdo SHQIPTARI..
Sbon te kputet kurr litari mane n'men qa tha i PARI..

Dashni tregoni ndihmoni ata qe kerkojn n'dihm..
1 Gjak e kena kuptoni, synimet do ti arrijm..
Te gjith na BASHK-TASH ta zdhukim qdo problem..
Nje nat nje enderr e PASH se si bashkohej nje ven..

Qe teper shpesh u permen neper media tona..
Osht fjala per MITROVIC edhe kjo osht tok e jona..
Nuk dot lejojna ndarje spo du me pa mo perqarje..
Tash ka ardh koha per bashkimin e TROJEV SHQIPTARE..yea

BAROOTI & FLOETRI - REFREN:
ANALIZO -Krejt qka Bon e Menon
ANALIZO-Qysh pe nis e Mbaron
ANALIZO-Kshyr ku met
Ku Vet secilin Veti po kan inat e jo Respekt


Ky tekst u dërgua nga SulejmaniTornados
Publikimi: 01/12/2006


Tornados - Analizo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Analizo".
3. Video është e këngës "Analizo", por nuk këndohet nga Tornados.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tornados:


Komente 0