A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tose Proeski

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
(1981-2007)  
  • Vendlindja:
  • Krushevë 
BIOGRAFIA: Tose Proeski është një këngëtar i huaj i njohur. Todor "Toše" Proeski ishte një këngetarë pop,aktor dhe shkrues këngësh nga Republika e Maqedonisë. Ai ishte i njohur në të gjithë zonën e gjithë Ballkanit dhe më tej në veri, dhe në vend ai u konsiderua si një aktor i lartë i skenes muzikore maqedonase. Proeski ishte i njohur për thenien e tij "Ve sakam site" (Ju dua të gjithëve ),dhe ishte quajtur dikur "Elvis Presley i Ballkanit" nga BBC News. Ai vdiq në një aksident me makinë në Kroaci më 16 t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Buray

Colonel Reyel

Muhabbet

Ismail Yk

Koray Avci

Alfonso Herrera

Baris Akarsu

Pantelis Pantelidis

Berksan

Claude Kelly


Tags: Tose Proeski, Toše Proeski

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019