A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10
  • Origin:
  • Shkoder 
BIOGRAFIA: Tr-G is a singer. Emri i vërtetë është Redon Kurti, por njihet si Kurti (Tr-G). Ka nisur muzikën në vitin 2009, i njëjti vit që është krijuar dhe grupi i tij TBB (The Bloody Boys). Ata kane rreth 100 këngë. 60-70 janë në Youtube, ndërsa pjesa tjetër e këngëve nuk gjendet në asnjë faqe interneti. Eshtë kushëriri i reperit të njohur Stresi. Më datë 6 Korrik 2013, Don Kleo publikojnë videoklipin "Simphony", në bashkëpunim me Tr-G & Ledara. Më datë 22 Janar 2016...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Erlind Zeraliu

Wild Panther

Lugatti

Jmc

Sbga-Gr

Toni-H Aka Tb

Eldi

Philip

Kledi Rama

Kappacobra


Tags: Tr-G, Redon Kurti

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019