TEKSTESHQIP

Tr-G
Soldier
Lyrics

E kom 1 mision n rrep per kundershtart e mi
Objektivat e mia don qe ti dish dhe ti
Me titull soldier kam ardh per fitore
Ju tjert titull pussy hajd boni gojore
Un jom maffia jo ruse po shqipe
Lind e rrit nshkoder me trrima malsie
Hajd bujrum ktej ti msoj ligjet e kanunit
2 Dur per 1 kok shok nji zemer pesh e trrunit
Zemer luana tgjith ushtart e rruges
Rrin neper cepa tu thur planet e jetes
Durt me doreza nkok kan kapuca
Blica pa fund qe ty tduken si ylla
Vin n4 ant ather kur ti se pret
O ku ku medet dikush per toke u gjet
Shqipe kshu kan ardh kohet ai qe ka pushtetin
Sot o ka tvret

Terr bie n rrug fillikat nohet maska
Kan dal banditat me thy kto shkerdhata
Parimi rruges tu e zbatu armata
Ushtar gati tu me zbatu fjal per fjal a
Ju sjeni gangsta mbi ju kam vu gjoba
E mushme full me cash rrin kasaforta
E vogel bota thjesht ndryshojm sistemin
Ta prezantoj krijusin me n krye kapitenin
Redon Kurti ej mthuj sa shum vujti
I pari dhe i fundit per shoqnin pluma gjujti
Hekrat pa leje tu kry dirty jobs
Boys in da street and skip from da cops
A doni vepra apo doni fakte
Problemi shtetit ti tregon me raste
Makinat sterr tzeza xhamat dy gisht ul
E shef vetem tyten e fill bohet zhurm

DËRGOI: