A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tracy Chapman

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22
  • Vendlindja:
  • Cleveland 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Tracy Chapman është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Tracy Chapman is an American singer-songwriter, known for her hits "Fast Car" and "Give Me One Reason", along with other singles "Talkin' 'bout a Revolution", "Baby Can I Hold You", "Crossroads", "New Beginning" and "Telling Stories". She is a multi-platinum and four-time Grammy Award-winning artist. Elektra released her critically acclaimed, multi-million selling debut album in 1988. The album garnered Chapman six Grammy nominations, including A...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Whitney Houston

Dido

Kelly Clarkson

Ciara

Katy Perry

Pink

Hadise

Hilary Duff

Christina Aguilera

Lara Fabian


Tags: Tracy Chapman

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019