Më mbaj mend (për 1 muaj)

Troja - Jena Na Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Jena na ata që krejt i dimë
pikë për pikë gjakun ta pimë
jena na ata që besë nuk kem'
jena na ata, ata na jem'

Jena na ata që s'dimë ku jem'
jetojm jetë as n'tokë as n'qiell
jena na ata që s'mledhim men'
dojmë të jem' ata që na nuk jem'

Jena na ata që shohim n'terr
pesqin' vjet mrapa kem' met'
s'ka met kamë o që s'na ka shkel
jena na ata që vet nuk dojm' diell

Shko në pasqyrë,
shiko vetën në sy dhe kujto(hu)
kush je ti, kush jemi ne,
kush ishim dje?!
do t'thuash, do t'thuash,
DO T'THUASH:

Jena na ata që bota na njeh
vrajmë kur dojmë askush s'na sheh
dalim nesër askush s'na njeh
jena na ata që na nuk jem'

Jena na ata askush s'na do
ndërtojmë udhë që askun s'na qon
rrejmë çdo fjalë që na e thojmë
jena na ata që ktu na sundojnë!Akordet:

Pinch harmonic (p.h)
e----------------------------------------------------------||--2~-||-----||
B----------------------------------------------------------||-----||-----||
G---4-4-5-2-4-----4-4-5-7-5-4----4-4-5-2-4----2-----5------||-----||-----||
D-2-------x-----2--------------2-------x------2--5--5------||-----||--4~-||
A-x-2-2-3-0-2---x-2-2-3-5-3-2--x-2-2-3-0-2----0--5--3-3-3--||-----||-----||
E-0-------------0--------------0-----------------3---------||-----||-----||
P.M
e-----------------------------------------------|
B---------------- P.H---------------------------|
G-4-------4--------5~--4-------4----------------|
D-4-------4------------4-------4--------p.h-----|
A-2-2-2---2-2-2--3-----2-2-2---2-2-2--0--3~-----|
E-----------------------------------------------|
P.M P.M___ P.M P.M___Troja
Publikimi: 01/06/2006
Festivali: VFM 2006


Troja - Jena Na
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jena Na".
3. Video është e këngës "Jena Na", por nuk këndohet nga Troja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Troja:


Komente 0