Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tru Pak - Ghetto (Feat. A.E.S)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

intro
-Hey Tru.. ke pothuajse nje vit duke fjetur, dhe akoma pretendon se je i prapambetur?
-Kam pothuajse nje vit duket fjetur, dhe akoma pretendoj se jam i prapambetur. –
Po humbet kohen kot duke gjetur nje mastur, vertet je i etur? Duhet hequr dorë
- Kurre ..

Pt1 (trupak)
Ne lagjen time ka shume tipa te semur, ne vend te zemrës kanë nje gur, te pavarur jane ndryshojn me shumë se shtatë lëkure. Nuk eshte se flasin me literatur, por s'mund ti thuash ti karikature, eshte kafe djegur pa kultur, pa hapur gojen te ka zhveshur te ka zhvleresuar si burre. Papritur sheh se te ka mbetur instrumenti vetem per shurre, e permbledhur ne nje GHETTO piktur. I mungon kolori, qe ky sistem i fëlliqur ja mori, kryebashkiaku kryesori dhe banori lagjes 5. Punoj ne avenue 55 qe po tia ndjej ju kerkon ndjes, nese ju eshte shfaqur si penges, 1 big problem progres. Une jam me A.E.S

Ref
Vetem guxo! He pra hidh nje sy neper kto ghetto. Tento, nuk ka me kohe kujt i perket ky shtet-o?, (kujt i perket kjo jet-o)??.. mbase ty deputetit qe mban djet me fileto. (Vetem guxo) He pra jepi behu me shum happy, kur nuk ta mban xhepi, ta ka fajin rap-i. Por ti vetem guxo behu si Lek Plepi.

Pt2 (elvi)
Ul koken mendoj fjal te qelbura, te thyera, te ndyra. Dhe kjo eshte menyra e njerezve me 5qind fytyra, shembelltyra te mbytura ne myk. Kane idhuj mbi koke, dhe pse trok. Endur neper rruge pa perspektiv, jo kreativ, ska alternativ. Ku ta di? E di ti. Ska mbi qiell me diell per ne, madje jemi dhe pa fe, pagan,, mbi rruzullin tokesor kjo ghetto ne na mban.Shkel perdit ne rrug dhe ska kuptim, pa luft, pa fjale, pa drog dhe pse ti paragjykoj ? sistemi na mesoj, pa kultur, pa qellim. Pyes veten ka mjerim shperndar Ne ghetton tim? hidh nje sy, si Brenda shtepis tend.Ty Te mungon gje? Qeverin ke mbi duar, po kurr se ke kuptur, se njerizit lindin per te jetuar, mbi siperfaqen qe un shkel ti GHETTO ke krijuar..

Ref
Vetem guxo! He pra hidh nje sy neper kto ghetto. Tento, nuk ka me kohe kujt i perket ky shtet-o?, (kujt i perket kjo jet-o)??.. mbase ty deputetit qe mban djet me fileto. (Vetem guxo) He pra jepi behu me shum happy, kur nuk ta mban xhepi, ta ka fajin rap-i. Por ti vetem guxo behu si Lek Plepi.

Pt3 (yonee)
Dikur me than qe rap-i sben,dhe un mbylla veshet. Me than pse e ke len? Bera cfar deshet, me than se ku te shkoja, un aty jetoja, me than cfar te beja. U lodha bera si than, por smendoja si ta. Pyeta per zgjidhje, por zgjidhje nuk ka. U hutova, mendova se per cdo pyetje ka nje pergjigje. Gabova se cdo njeri ka ndergjegje. Dhe zerat ne mendjen time shtohen cdo dite, kerkojn vemendjen time. Mos e vri mendjen gjithcka do behet me mire, cfar ka kaluar me par ka qen shum koh e veshtire. Vend i vrar nga vitet qe kan kaluar, i rindertuar me ndertesa qe te zen frymen, mbysin driten e diellit, te zhysin ne gropen e djallit. Aty ku ne jetojm sot, lodhemi me shume, por sja dalim dot dhe dikush thot me mendje te plot ne GHETTO e gjitha eshte e kot

Ref
Vetem guxo! He pra hidh nje sy neper kto ghetto. Tento, nuk ka me kohe kujt i perket ky shtet-o?, (kujt i perket kjo jet-o)??.. mbase ty deputetit qe mban djet me fileto. (Vetem guxo) He pra jepi behu me shum happy, kur nuk ta mban xhepi, ta ka fajin rap-i. Por ti vetem guxo behu si Lek Plepi.Nuk kemi video për këtë këngë.


Tru Pak
Publikimi: 23/05/2012


Tru Pak - Ghetto
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ghetto".
3. Video është e këngës "Ghetto", por nuk këndohet nga Tru Pak.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tru Pak:


Komente 0