Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tru Pak - Pres Pergjigje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nuk kam ditur
Te jetoja si njeri
Me ne kete jete
…realitet I frikshem…
Por me merite
Rrugac I rruges se vertet
Mendon se e kam te lehte
Ti rikthehem asaj qe me perket
U ben disa vjet por po
Keqkuptohet si epitet…
Tru pak eshte vertet pak
Pak vertet
Nuk di te shtrihet po pret
Me sy pertej diellit te nxeht……
Te happen rete
Lutet per nej qytet me te qete
Lutet por s’eshte profet….
Luftoi i fshehte per mbijetese
O rroj o vdes
Shokeve ju kerkoj ndjes….
…..s;ma ndjen nese shkoj
Nese ju me keni harruar
Un kurre nuk ju harroj…
E si mund te harroj lagjen time tipike rraciste
Ku kumara ishte I pari
Droga qe me rriste…..
…ky emocion me shkaterronte
Ligji s’egzistonte
Nje krisme me friksonte
Kur shume afer me kalonte…
Nje familje po mban zi
Ku shkoi ?
Jeten nderroi
E la nje porosi….
Jemi nje per te gjith KUQ e ZI….
Refreni
{Ndihmom zot sot
Nje krisme po me frikson
Nje kembane qe godet
Krejt , vdekje pret….
Ndihmome zot sot
Mos te shikoj bardhe e zi
Ndihmom zot sot I verber ne erresire
Koha nuk kalon , akrepat jane te ngrire
Ne erresire qe djali vet pret
Nje viktim ti marre pak jete }
Miku im kritik je rrit me gjithe te mirat
Dhe nese njehere s’te shtrohet tavolina bertet si egersirat
Shiko njehere cfar ke lene pas
Je brez hekuri drras
Qe nuk mund te flase
Nuk mund te shikoje
Nuk di te dashuroje
I lutet zotite te meshiroje
Dhe un flas bertas
Dhe endem rrugeve jam drrase
Kush nuk pati meshire
Meshira le t’I vrase
Shoket ku I kam ?
Ku jane ? Dua t’I ndiej prane
Ndihmom zot sot dhe kjo thirrje u realizua
Braktisa vendin tim me nje shtet tjeter ;) ate grua
Jo vetem une dhe ti
As nje million e njemije te gjith
Shqiptaret an e mban botes I kan ;) 
O Greqi……
Refreni
{Ndihmom zot sot
Nje krisme po me frikson
Nje kembane qe godet
Krejt , vdekje pret….
Ndihmome zot sot
Mos te shikoj bardhe e zi
Ndihmom zot sot I verber ne erresire
Koha nuk kalon , akrepat jane te ngrire
Ne erresire qe djali vet pret
Nje viktim ti marre pak jete }
Sot sic do dite e diele kerkoj
Ndihme nga zoti im
Pse e lash un SHQIPERINE
Dhe pse u nisa ne emigrim per te punuar
Kur ende shkollen nuk e kisha mabaruar
Por desha dikush te isha
Nuk kasha nje makine , larg familjes
Rrezikova , reduktova policine
Se kam ne vete nje te zeze
Qe me jep shprese
Te mos vdes ne mesin e nje rruge
Qe nuk ka asnje kthese
N vetem pres
Pres nje dore te ngrohte
Qe te me ledhatonte
Te me pyeste, lotonte….
Bir ku fjete sonte
Kjo me mungonte
KORCA e shum te tjera
Qe dimri nuk m’i solli dot
E ndoshta m’I sjell vera
Ndoshta nje fjal qe me mban gjall
U befte SHQIPERIA per m=nanat mos t’i iken femijet larg nga shtepia
Refreni
{Ndihmom zot sot
Nje krisme po me frikson
Nje kembane qe godet
Krejt , vdekje pret….
Ndihmome zot sot
Mos te shikoj bardhe e zi
Ndihmom zot sot I verber ne erresire
Koha nuk kalon , akrepat jane te ngrire
Ne erresire qe djali vet pret
Nje viktim ti marre pak jete }
…..realitet I frikshem……
E parandjej para se te dal
Ne sy do te me shikoni
Tek njeri do te lexone dhe me tjetrin do lotoni por….
Dhe loti posht nuk ra
Ne faqen time u tha dhe tha :
‘’TRU PAK prit dhe pak
Erresira sapo nisi
Kur vajza me braktisi
E kujt I krisi …… e di kujt I krisi…………….


Ky tekst u dërgua nga Xhesika Feto


Nuk kemi video për këtë këngë.


Tru Pak
Publikimi: 06/03/2012


Tru Pak - Pres Pergjigje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pres Pergjigje".
3. Video është e këngës "Pres Pergjigje", por nuk këndohet nga Tru Pak.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tru Pak:


Komente 0