Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tru Pak - Person I Gabuar Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Tru Pak-Person i gabuar
Gjethet po bien, vjeshta po vjen
komiteti po mblidhet
ti sot feston ditelindjen
vitet nuk dihen sa kam ne terren
sulm kibernetik shqiptar pa sistem
Lagjen
as ne harte nuk ma gjen
Vargjet
A thua si Eminem?
Cargjet
ne grep u kap nje balene
Shkaqet
s'bej me rap se po cmendem

Kur une kerkoja vemendje
ju miqte e mi s'ma dhate
prisnit me pa durim shembjen
dhe po ashtu ne balte me late
une vazhdoja genjeja veten
Do kete kete radhe Tru Pak nje shans?
Do kete me shume degjues
por kurre s'pati asnje fans
keto mendime qysh i vogel
me shok te rritur ne arrogance
Ne njefare menyre bullizem
cdo cast i bukur ne performance

Nga une respekti s'mungoi
filloi gabim Province Avanc
dhe ashtu gabim vazhdoi
derisa u fundosa si spirance
kete e thashe se duhet ta them
ne do ishim grup bashke
po kur mendja te genjen
shkon dhe fut shokun ne gracke
sot festojme renien time
por une kurre poshte s'rashe
ju pashe sa lart u ngritet
posi more ju pashe

Ref:
Lotet tek syte e lodhur nga bima
eshte nga fillimi kur u linda
historite tek fletet me rima
i them tani se sa u binda

Lumturi me rreshje,
si shiu kur bie me pika
bresheri si bresheri,
trishtimi ngulet si thika
emocion nga pija,
kur te kap melankolia
sinqeriteti budallit,
budalli ka frike nga dija
frika me e madhe eshte
se me rrethon vetmia
heshtja me bezdis,
prandaj duhej zerin ta ngrija
e verteta eshte se mire e dime
ku na pikon catia
po prape nuk beme per njeri tjetrin,
se sna pati lene zilia
ja pse humbi besa, vllazeria
sakrificat tek shoqeria,
se sju pati lene krenaria
qe te ngopej njehere lakmia
dhe une vazhdimisht thoja
Si mund te me harroje shoqeria?
dhe pse asnjehere ju nuk patet
as turp as nder
sa here prisja diell ju
shi dhe ne pranvere
momentet me te bukura
mi prishen te tjere
ju dhashe energjine dhe
skam me asnje amper

Ref:
Lotet tek syte e lodhur nga bima
eshte nga fillimi kur u linda
historite tek fletet me rima
i them tani se sa u binda


Ky tekst u dërgua nga JolaTru Pak
Publikimi: 09/03/2023
Teksti: Tru Pak
Mix.Master.Rec: True Record


Tru Pak - Person I Gabuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Person I Gabuar".
3. Video është e këngës "Person I Gabuar", por nuk këndohet nga Tru Pak.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tru Pak:


Komente 0