A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tuna

Prasuvam Bez Glas ➡ Pyes Pa Ze

 Maqedonisht ➡  Shqip
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Gulu~sara


Prasuvam Bez Glas

Pak me razbudi od son toj nemir shto raspaluva
dali postoish ti ili gledam samo senka
ti odi si jas vekje ne te sonuvam
tvojot miris denot nov go izmiva
uu..

Ref.
Prashuvam bez glas
shto ostana od nas
i neznam dal' sakam da otkrijam
jas laga skriena
zad zidot siv shto ne deli
Prashuvam bez glas.
shto ostana od nas
za kraj ti zamolchi
so lagi prestanii

Dolgo begame od sebe kako senki pak se sledime
Lubovta ja lazhevme za nas.
ne chuvstvuvam jas vina druga imashe
mashki kazhi mi ti dali vredeshe..

Ref.
Prashuvam bez glas
shto ostana od nas
i neznam dal' sakam da odkrijam
jas laga skrijena
zad zidot siv shto ne deli
Prashuvam bez glas.
shto ostana od nas
za kraj ti zamolchi
so lagi prestanii

Nemam vekje sila da si zaminam
nemam veke gordost za da ostanam
za kraj za kraj za kraj ti kazhi mii.

Ref.
Prashuvam bez glas
shto ostana od nas
i neznam dal' sakam da odkrijam
jas laga skrijena
zad zidot siv shto ne deli
Prashuvam bez glas.
shto ostana od nas
za kraj ti kazhi mii
so lagi prestanii
so lagi prestanii
so lagi prestani
PRASHUVAM BEZ GLAS


Pyes Pa Ze

Prap me zgjoi nga gjumi
aj shqetesim qe djeg
a egziston ti apo vetem hije shoh?
ti shko un me nuk te enderroj
era jote diten e re e la
uu...

Ref:
Pyes pa ze
cka mbeti nga ne
dhe nuk dij nese dua te zbuloj
un nje genjeshter te mbuluar
Pyes pa ze
cka mbeti nga ne
si fund ti hesht
me gjenjeshtra ndal

Shume gjat ikim nga vetvetja
si hije prap ndejekemi
dashurin e gjenjyem per ne
nuk ndjej un faj ti tjeter kishe
dhe burrerisht me trego a vleje

Ref:
Pyes pa ze
cka mbeti nga ne
dhe nuk dij nese dua te zbuloj
un nje genjeshter te mbuluar
Pyes pa ze
cka mbeti nga ne
si fund ti hesht
me gjenjeshtra ndal

Nuk kam me force qe te iki
nuk kam me krenari qe te rri
ne fund ne fund ne fund ti me thuaj.

Ref:
Pyes pa ze
cka mbeti nga ne
dhe nuk dij nese dua te zbuloj
un nje genjeshter te mbuluar
Pyes pa ze
cka mbeti nga ne
me genjeshrta ndal
me genjeshrta ndal
me genjeshrta ndal
PYES PA ZE

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019