Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Tunisiano

Nuk ka akoma asnjë votë

 • Emri i Vërtetë:
 • Bachir Baccour
 • Vendlindja:
 • Deuil-La-Barre, Val-D'oise 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Tunisiano është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Bachir Baccour, better known by his stage name Tunisiano, is a French rapper. Prior to pursuing a solo career, he was a member of M, Sniper and other rap groups. Bachir Baccour's parents were born in Menzel Bouzelfa, Tunisia. Interested very early with hip hop music, he started writing lyrics at 13. In 1995, he joined M Group. He was just 16. M Group released a number of maxis and a mini album. He was also part of the French rappers collective na...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

John Cena

Karl Afrikaf Appela

Alfonso Herrera

Sak Noel

Emre Aydin

Baris Akarsu

Nick Kamarera

Ismail Yk

Pantelis Pantelidis

Tose Proeski


Tags: Tunisiano

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet