Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tuzhi-G
  • Emri i Vërtetë:
  • Fatlum Avdullahu
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Korrik 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Nuk ka akoma asnjë votë

Këndon kryesisht: hip-hop

Tuzhi-G është këngëtar. Tuzhi-G ose ndryshe Fatlum Avdullahu qe nga data 2004 filloi te mirret me muzik. Muzika e par e incizoi ne vitin 2005 demo. me pastaj filloi te mirret dhe me shume qe tani ka studion e ka studion e ti personale se bashku me vllaun ti E.m.G dhe shokun e ti Shipron qe prej vitit 2010 bojn ingjizime ne te jeton ne dheun e bardh ne gjilan.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  TuzhiG  

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet