Më mbaj mend (për 1 muaj)

Loja

Nga jashtë tërheq dhe intrigon
Fitimi dhe shpresa veprojnë
Salltaneti dhe luksi përkrahin
Mbretëreshat e lojës ftojnë.

Sillet topi magjik
Ruleti josh
Është lojë e hijshme
Përqafon dhe shtrëngon.

Vozitja e rrezikshme vazhdon
Gocat lepuroshe shërbejnë
Janë mollëkuqe dhe të dashur
Në këto ambiente
Të favorshme.

Vështirë e vërejtur juristja ngacmon
Atje nga skuti vrojton
Ofron marrëveshje shpresëdhënese.
Dhe gjëra imagjinare.

Pse çuditesh ore burrë or humbës
Sytë ngulur në llampë me vajgur
Je i dëshpruar dhe pa zgjidhje
Pa streh dhe i përbuzur.

tyran j spahiu

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga Tyran J Spahiu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  21

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet