A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tyran Prizren Spahiu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  203
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
BIOGRAFIA: Tyran Prizren Spahiu është një shkrimtar i njohur. Rruga Halil Berisha 4 20.000 Prizren Viti i lindjes 25.X. 1954, Prizren-Kosovë Ka diplomuar në drejtimin Gjuhë dhe Letërsi Angleze në Universitetin e Prishtinës-Kosovë. …. ky "zë" i imi në vargjet poetike është një dëshirë shumë e madhe dhe mendimin përfundimtar do të jepni ju! Tentimi për të gjetur tema që shqetësojnë, ngacmojnë, dhunojnë, përqafojnë, është kënaqësi që sfidon dhe josh... Duke qenë i lidhur emocionalisht me qytetin e la...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Elif T Spahiut

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

» Dërgo Një Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Avdush Canaj

Islam Balaj

Sabri Hamiti

Mehmet Bislimi

Halil Xani

Musa Jupolli

Abdullah Konoshevci

Vasil Tabaku

Miltiadh Davidhi

Shaban Cakolli


Tags: Tyran Prizren Spahiu, Tyran Spahiu, Tyran J Spahiu

Tyran Prizren Spahiu në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019