Tyran Prizren Spahiu
Tyran Prizren Spahiu

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Prizren
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 70 VjeçBiografia

BIOGRAFIA: Tyran Prizren Spahiu është një poet, autor/publicist dhe këngëtar i njohur. Tyran Prizren Spahiu, lindi në Prizren. Arsimin fillor dhe të mesëm kam ndjekur në shkollën fillore Mustafa Bakiu, gjegjësisht arsimin e mesëm në gjimnazin e Prizrenit. Edukatën universitare në Universitetin e Prishtinës – drejtimi Gjuhë dhe Letërsi Angleze. Megjithatë, ky " zë " i imi në vargje poetike është një dëshirë shumë e madhe ndërsa mendimin përfundimtar do jepni JU! Ndjenja për të gjetur temën që ngacmon, bezdis, emocionon, dhunon, pë...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1