Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Dhoma

Nata shkruan emrin tënd
Hëna e zbukuron
Përshëndes trupin
Sytë e tu blu.

Kreshtat e malit
Thirrin bukurinë tënde
Ashtu si stuhisë
Që i frikohet rëra.

Takohemi në dhomë
Që është pa sy e zë
Aty janë të shkruara
Vjershat më të bukura.

Në këtë vatër dashurie
Gëzimi dhe hareja
Kënaqësia dhe ëndet
Kanë gjetur perandorinë.

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga tamej -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet