Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Dashurie


Karrocierët E Natës

U shtrinë fjalët e tua kërcënuese
Klithmën tënde ende e ndjejë
Kthim nuk ka kërkim falja u varos
Jeta aristokrate më pret.

Në pardesyn e zezë të shiut
U largove pa kthyer kokën
Hapat e tua të sigurta
U zhdukën në mjegullën mistike.

U humbe si gjurmët në dëborë
U trete si shija e ëmbël
Fluturove e vetmuar
Në hapësirën e panjohur.

Kërkova zërin tënd në qytet
Aromën joshëse
Buzëqeshjet e tua intriguese
Të kërkova ty jetën time
Sot
Hyjnesha tjetër hyri në poret e jetës
Si hija e paftuar
Ofroi besnikëri dhe dashuri
Trupit tim të etur.

Si trupi qiellor i fëmijëve
Vet dielli në kasollën time
Natyrë virgjër si kreshtë mali
Krijesë që frymon oxhakun tonë.

Ti je larg atje...bordel neveri
Në ajrin e qelbur të krimit trupor
Nën baltën e jetës së ndotur
Ndëgjohet melodia e karrocierëve të natës .

tyran prizren spahiu
vargje poetike III
mbaje ëndrrat gjallë

- Poezi nga Tyran Prizren SpahiuNuk ka akoma asnjë votë


Komente 0