A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shkollën

Venit

Endja muzgjeve
agimeve të ftohtë
kërkoja qetësinë e shpirtit
mirësinë e njeriut krijesë

mbuluar nga e bardha dëborë
gjethet e para të mbarësisë
heshtur hedhur kanë shtatin e hollë

hija e ftohtit u dorëzua
dëshirës së etur për butësi
pikë uji nga krahërori
lumturinë e ditës përqafoi

ngrohtësia e dëshirës lulëzoi
shkrirë në burimin e jetës
pushimi i dimrit u venit
mbuluar me harresë u largua në pambarim.

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


- Submitted by Tyran Prizren Spahiu -

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  28

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019