Ufo Click
Ufo Click
Ufo Click
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Ufo Click është grup artistësh i njohur. Rap-Underground grupi perbehej prej 4 antarve: Pancho, Das, Grippi edhe Ergeni. Secili prej ktyne reperave debutuan prej vitit 97-98 si reperat e pare urban ne shqiptari.

Më datë 26 Nëntor 2009, Ufo Click publikojnë videoklipin "I Kisha Thon".

Në vitin 2010, UFO Click publikojnë albumin "Last City", një album shumë i mirë dhe i shpejtë. Pasi publikimit të albumit, keta repera u ndan dhe vazhduan karrierat e tyre solo.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: rinorahmet rinorahmet  Komente 3