A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ufo Click

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17
BIOGRAFIA: Ufo Click është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Rap-Underground grupi perbehej prej 4 antarve: Pancho, Das, Grippi edhe Ergeni. Secili prej ktyne reperave debutuan prej vitit 97-98 si reperat e pare urban ne shqiptari. Më datë 26 Nëntor 2009, Ufo Click publikojnë videoklipin "I Kisha Thon". Në vitin 2010, UFO Click publikojnë albumin "Last City", një album shumë i mirë dhe i shpejtë. Pasi publikimit të albumit, keta repera u ndan dhe vazhduan karrierat e tyre solo....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Pancho

Ish-Anëtar i grupit

ErgeNR

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Master Bass

ETB 57

Misterioz

T.A.R

Eki-Nox

G-Gold Army

Kamikaza-T

2 Perqind

E'7

Rikthimi


Tags: Ufo Click, Ufo Clique

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019