Dastid Latifi
Dastid Latifi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 28 Tetor 1987
  • Horoskopi:
  • ♏ AkrepiBiografia

BIOGRAFIA: Dastid Latifi është një autor këngësh dhe këngëtar i njohur. Dastid M Latifi e filloi karieren si antar i grupit Ufo Click. Me pas ai filloi te punonte me shue artiste te ekstrades shqiptare. Projekti i pare i tij ishte me Nora Istrefin - "Nora Nuk O Njisoj". E me pas erdhen projektet e tjera: Nora ft. Ermal Fejzullahu "Une E Di", Zanfina Ismajli - "Ti Pa Mu Nuk Mundesh", Rina Abdyli Ft Mc Kresha & Flaka Krelani "Si Bass", Nora Ft Gena "Lele Mama", Fjolla Morina "Queen", Aferdita Dreshaj ft. Agon Amiga "To...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1