Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ummet
  • Emri i Vërtetë:
  • Urim Etemi
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13
Këndon kryesisht: hip-hop

Ummet është këngëtar i njohur. Urim Etemi eshte nje nga reperat me te njohur ne Shkup e me gjere filloi prej vitit 1998 rap shqip.

Kengat e tij jane te njohura si 'Jeta rudh u bo','Boni dijeni','Letra e fundit','A thu pse','Narkomani','Bin Pin Post' etj.

Ka kryer Shkollen e mesme te gjimnazit Zef Lush Marku dhe Fakultetin Filologjik 'Dega anglisht Shkup' dhe tani per tani punon si profesor i gjuhes angleze.

Më datë 30 Tetor 2013, Dado publikojnë videoklipin "Strip Hop", në bashkëpunim me Thepharmacist, A Loc & Ummet.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet