Çun Lajçi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  59
Këndon kryesisht: popullore rapsodike

Çun Lajçi është këngëtar i njohur. Me 43 vite karriere mbi supe, Cun Lajqi, vazhdon ta kete pjese te jetes aktrimin. Se bashku me te tjeret, ai i perket brezit qe shenuan teatrin duke e bere nje art fisnik dhe me nje mision te madh. Ai, gjithsesi, mbetet njeri nga aktoret me te gjithanshem dhe me te adhuruar nga dashmairet e ketij arti suprem. Cuni i skenes dikur, tashme eshte bere nje Orfe i kesaj skene.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Më shumë artikuj nga Çun Lajçi »