Më mbaj mend (për 1 muaj)

Upstream
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Upstream është grup artistësh i njohur. UPSTREAM është një grup Heavy-Metal i formuar në Mars 2007 në Tiranë/Shqipëri. Të ndikuar nga muzikë të ndryshme metalike Heavy & Thrash, në atë vit, ata filluan të luajnë këngë origjinale në koncerte të ndryshme. Këngët janë kompozuar nga 2 anëtarët e parë: Endrit Goga (Vokal & Bas) dhe Olsi Gjondedaj (Kitar). Në vitin 2012 Upstream regjistroi dhe promovoi albumin e parë "Utopia" në një koncert të madh. Tani ata po punojnë me albumin e dytë të quajtur "Arise".

Në Maj 2008, Upstreem & Kelly marrin pjesë në Top Fest 5 me këngën "Nuk E Di".

Në Maj 2009, Upstreem marrin pjesë në Top Fest 6 me këngën "Origjine E Mohuar".

Në Maj 2010, Upstream marrin pjesë në Top Fest 7 me këngën "Ne Enderr".

Në vitin 2012, Upstream publikojnë albumin "Utopia".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0