Më mbaj mend (për 1 muaj)

Upstream - Ne Enderr Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ne Enderr" kënduar nga Upstream.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bad Sight - Ne Enderr

Ne Enderr t'shoh qdo nat
po du met pas niher ngat
s'muj mu ni rehat
nese ti je larg

Raptour 1 : ( Bad Sight )

Edhe n'kët nat tu menu për ty , m'nxuni mëngjesi
ni andërr m'qoj pi gjumi , se me ty ishte tjetri
kur kom nevoj për ata sy , ku je ti
tregom sa vlen ti , për sa pare ai t'blejti
e tash a t'kujtohen , puthjet pa asni fjal
sisha kon ma i lumtur , edhe botën me ma fal
najher t'shoh në andërr , as aty s'pom fal dashni
zemër dhimbja m'ka ardh afër , se ty të kam në largsi
dikur me ty i kalova , momentet ma t'mira n'jet
por ndarjen tonë , nuk e përjetova leht
deri tash tjetër s'kom gjet , e ti mdokët feston shpejt
veq per ni knaqsi , sa vjet mi shkatrrove krejt
qdo sekond me ty , ka pas vler n'jetën time
e kejt ato kujtime , jon bo pjes e rinis sime
u largove pa sqarime , veq me thaje lamtumir
gabova me ty u njoftova , por është gabimi ma i mir

Refren : ( Ram Kukaj )

Ne Enderr t'shoh qdo nat
po du met pas niher ngat
s'muj mu ni rehat
nese ti je larg

Ne Enderr pot shoh prap
qdo dit po vdes nga pak
s'muj mu ni rehat
kur zemer ti je larg

Raptour 2 : ( Bad Sight )

Ti sum besove kur un t'thojsha , t'du ma shum se vetën
vetën e lendojsha , sma nijke per jetën
ti sum besove , e m'thojshe s'din me dashuru
nime sen nuk kisha dit , se kurr s'dita met lendu
muj met urrejt me fjal , por që t'du um shkrun n'ball

muj me rrejt qe s'du met pa , por malli për ty shum m'ka marr
muj met premtu qe ni dit , kom met harru as s'kom met ndjeh
e at'her kur ndodh kjo , o dita kur t'hi nër dhe
e ti je ajo që ditën ma ke prish , natën nuk kom fjet
prap andrra ma e bukur ta dish , o kur ti merr pjes
amo kur qona pi gjumit , pe vrej ni munges
andrra zgat 6 sekonda , por mu mdoket sa ni jet
prap nuk e mallkoj diten , kur jem taku na
sa keq t'vjetrin me pas n'zemër , e tjetrin n'krah
edhe pse e ki humbur , ato qe t'boni t'lumtur
mos um lyp met harru , se ka mu kon e pamundur

Outro:

Ne enderr t'shoh duke u afruar
i endrroj buzet e tua
dashnia jon ska mbaruar

Ne enderr t'shoh duke u afruar
i endrroj buzet e tua
dashnia jon ska mbaruar
ende te dua

Grupi Mister - Ne Enderr

Mbrëmë më erdhe ti në ëndërr
Mbrëmë më erdhe ti në gjumë
Mu afrove ti dhe ndenjëm gjatë
Dhe nuk iki, unë me ty do rri çdo natë
Çdo natë

(refren)
I pashë si rridhnin lotët
Kristal në ata sy
Dua ti pi të gjithë
E të mos zgjohem më nga ty
S'do doja jo,
S'do doja kjo ëndërr të kish mbarim

E pashë si digjej ajo buzë
Për një puthje,
Të puth të puth e nuk e ndjej gjë përuljen
Tani dua të fle
Sepse unë e di që unë ty s'mund të kuptoj


Publikimi: 23/05/2010
Festivali: Top Fest 7Më Shumë Këngë Nga Upstream:


Komente 0


Upstream - Ne Enderr
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Enderr".
3. Video është e këngës "Ne Enderr", por nuk këndohet nga Upstream.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.