A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Uran Dervishi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8
BIOGRAFIA: Uran Dervishi is a popular singer of Traditional Wedding music. Uran Dervishi jeton me familjen e tij ne Kercove. Ai ka pasion per artin dhe e shpreh ne dy fusha: ate te valles dhe kenges te paster shqipe Më datë 9 Qershor 2015, Uran Dervishi publikon videoklipin "Vashëzo". Muzika e këngës u punua nga Qamil Aliu, teksti u shkrua nga Qamil Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Artan Jusufi. Më datë 29 Mars 2016, Uran Dervishi publikon videoklipin "Kur Te Behesh Nuse". Më datë 20 Qershor 2016, Uran Der...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Alban Luzha

Besmir Hoxhaj

Bekim Dehari

Celi Uka

Nura

Verim Zendeli

Alban Emiri

Latuà

Pellumb Elmazi

Breaker G


Tags: Uran Dervishi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019