A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Uran Dervishi - Kalle Kalle


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2017

2017-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Vashëzo"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kalle Kalle" kënduar nga Uran Dervishi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Endrit Duraku - Kalle Kalle

Te shikoj pa ndal Zoti qysh tka fal Mendja ime don mem ndal Me ket bukuri Zemren ma ke shkri ti me je nje mrekulli Te shikoj pa ndal Zoti qysh tka fal Mend e mia don mem ndal Me ket bukuri Zemren ma ke shkri ti me je nje mrekulli Po te lutem shum oj dashnija jem Vallzo sonte veq per qefin tem Ti je sonte ma ebukra nkit ven Gjith kto fjal nga zemra po ti them Kalle kalle kalle kalle digje flak Ti je ma e mir nty jam ba merak Shpirtin knaqma ne ket nat Dridhe dhridhe belin mos u ndal aspak Sa bukur vallzon ska kush ta kalon asgje zemer s te mungon nuk di qam ke ba ndashuri kam ra syt nga ti smuj mei n da Sa bukur vallzon ska kush ta kalon asgje zemer s te mungon nuk di qa me ba ndashuri kam ra syt nga ti smuj mi n da Po te lutem shum oj dashnija jem Vallzo sonte veq per qefin tem Ti je sonte ma ebukra nkit ven Gjith kto fjal nga zemra po ti them Kalle kalle kalle kalle digje flak Ti je ma e mir nty jam ba merak Shpirtin knaqma ne ket nat Dridhe dhridhe belin mos u ndal aspak Kalle kalle kalle kalle digje flak Ti je ma e mir nty jam ba merak Shpirtin knaqma ne ket nat Dridhe dhridhe belin mos u ndal aspak

Beka - Kalle Kalle

COME ON!

Eh kalle kalle
o çitja tymin [2x]
o krejt shoqnia moj zemer
po kendojn veç prej g'zimit [2x]

Eh kalle kalle
o çitja flaken [2x]
o se krejt n'Ulqin o moj zemer
po shkojn veç me hater [2x]

Eh kalle kalle
e çitja tymin,
Eh kalle kalle
e çitja flaken...

[come on]

Veres,
del e shetitesh,
endesh k'nej endesh andej
ski çka ban, merzitesh.
N'deti hajde,
k'tu çka ki me bo
bohu gati naj pare harxho!
Rrezitesh n'dilli k'naqesh ndeti
han e pin e rrin,
sa t'dush e pagun per veti!

[come on]

Ani moj e mira
oh syrin e zije [2x]

e do te mar moj çiko
e te çoj ne shpije [2x]

Ani moj e mira
oh syrin me lara [2x]

A e din moj çiko ti se
Beka do vjen do t'del perpara

A e din moj çiko ti se
un do t'dal perpara...

Vera si vere
eshte shum sen i mir
knaqesh n'kafe tu nejt
po nuk eshte çaç lire...

Eh kalle kalle
o çitja tymin [2x]
o se n'Ulqin o moj zemer
po shkojn veç prej g'zimit [2x]

Baba Trodon - Kalle Kalle

Po Lochko Tash
t'La Pa Fjal
Thjesht Prej Gojes
Sen s'Don Me Dal
Perpos Nese Thom Mu...uu
Pom Vjen Nxeet
Tensionin E Kom Nalt
Eeeee Kiamet
E I Thom Fjal
Kur E Kapshum
Buz Se Gjithmon
Kur m'Afrohesh
Edhe Kur E Hek Bluzen
E Jom Ma Nalt
Kur Me Ty Uneh Jom
Se Ti Jeton Per Mu
E s'Ta Nin Per Kerkon
t'Kom Llokum
Prej Atij Ma t'Fortit
Je Ma Shum Se ARI
Se t'Kom Dhurat Prej ZotitKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019