Më mbaj mend (për 1 muaj)


Uran Dervishi - Hajde Hajde Djalo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajde Hajde Djalo".
3. Video është e këngës "Hajde Hajde Djalo", por nuk këndohet nga Uran Dervishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Uran Dervishi - Hajde Hajde Djalo  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Vashëzo"

Komente

Asnjë Koment

06/01/2017

2017-01-06T14:07:22+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hajde Hajde Djalo" kënduar nga Uran Dervishi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Uran Dervishi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Remzie Osmani - Hajde Hajde Djalo

Hajde hajde djalo ne ate ane
Sikur dielli hajde drite po ban
Hajde drite po ban

Sikur dielli hajde drite po ban
Ta qep lala oj nji xhamadane
Oh nji xhamadane

Ta qep lala oj nji xhamadane
Me ta hjek ore djale marakun tan
Oh marakun tan

Me ta hjek ore djale marakun tan
Shtatit tan ore djale me i ra taman
Oh me i ra taman.

Alma Bektashi - Hajde Hajde Djalo

Hajde hajde djalo do te vish a po te vi, hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(3)

Hajde hajde djalo do te vish a po te vi, hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(3)

Mos me pyet se nga vi as kush jam e as ku shkoj (2)

Veq nje gje o djal e di je ai qe e dashuroj je ti ai qe e dashuroj.(2)

Mos me pyet se nga vi as kush jam e as ku shkoj (2)

Veq nje gje o djal e di je ai qe e dashuroj je ti ai qe e dashuroj.(2)

Hajde hajde djalo do te vish a po te vi, hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(3)

Hajde hajde djalo do te vish a po te vi, hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(3)

Deren e zemres mos ja mbyll as kur dal e as kur hy (2)

Brenda teje do jetoj je ai qe e dashuroj je ti ai qe e dashuroj (2)

Deren e zemres mos ja mbyll as kur dal e as kur hy (2)

Brenda teje do jetoj je ai qe e dashuroj je ti ai qe e dashuroj (2)

Hjade djalo,Hajde djalo.

Hajde hajde djalo do te vish a po te vi, hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(3)

hajde hajde djalo(2)

hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(2)

Hajde hajde djalo do te vish a po te vi, hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(3)

Hajde hajde djalo do te vish a po te vi, hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(3)
Më Shumë Këngë Nga Uran Dervishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë