Më mbaj mend (për 1 muaj)


Uran Dervishi - Kerkon Zemra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kerkon Zemra".
3. Video është e këngës "Kerkon Zemra", por nuk këndohet nga Uran Dervishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Uran Dervishi - Kerkon Zemra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika & Teksti:

Qamil Aliu

Komente

Asnjë Koment

03/08/2020

2020-08-03T20:00:34+01:00Ref:
Syte ne ball jane me pa
ma te mirat per sevda
per sevda e per merak
kapja belin pak nga pak

Kerkon zemra me i dashte
me va dasht ate hijeshi
at hijeshi e bukuri
c'at drite hane shtat selvi
s'bohet nami ne dor me te shti

Ref:
Syte ne ball jane me pa
ma te mirat per sevda
per sevda e per merak
kapja doren pak nga pak

Nuk jap fjal nuk jap bese
as nuk them per ty po vdes
se ne dashni nuk ka mahi
del flokgjata bene magji

Ref:
Syte ne ball jane me pa
ma te mirat per sevda
per sevda e per merak
kapja belin pak nga pak

Syte ne ball jane me pa
ma te mirat per sevda
per sevda e per merak
kapja doren pak nga pak

Muzika: Qamil Aliu
Teksti: Qamil Aliu

Më Shumë Këngë Nga Uran Dervishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë