Urim Bajramaj
Urim Bajramaj
Urim Bajramaj
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Urim Bajramaj është këngëtar i njohur. Më datë 9 Prill 2016, Urim Bajramaj publikon videoklipin "U Sherova".

Më datë 20 Janar 2017, Urim Bajramaj & Lumnie Ramadani publikojnë videoklipin "Neja Sonte". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Avni Qahili, ndërsa për orkestrimin u kujdes Don Arbas.

Në vitin 2017, Urim Bajramaj publikon albumin "Live 2017".

Në vitin 2018, Urim Bajramaj publikon albumin "Jam Beqar".

Më datë 1 Mars 2019, Urim Bajramaj publikon videoklipin "Mallkoj Gurbetin".

Më datë 10 Dhjetor 2021, Urim Bajramaj publikon videoklipin "A Më Rriti Nana". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, teksti u shkrua nga Sami Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enver Ibrahimi.

Më datë 15 Shtator 2023, Urim Bajramaj publikon videoklipin "Zemra Jem". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Massive Production, ndërsa tekstin e shkroi Ghulo. Videoklipi u prodhua nga kompania Smartmotion Films.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1