Më mbaj mend (për 1 muaj)

Urtina Ramadani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  42
 • Vendlindja:
 • Prishtine 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 13 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Urtina Ramadani është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Hapat e parë në muzikë, filloi në vitin 2013 me grupin muzikor Xixellonjat. Urtina ka marre shum cmime dhe ka qene pjesamrrse ne shum koncerte, dhe festivale. Ajo fitoi çmimin ne festivalin Ura e Ibrit dhe çmimin "kompozimi me i mire" ne Shkup. Ndersa çmimet e tjera i fitoi ne Ferizaj e Prishtine dhe shum vende te ndryshme të Kosovës. Kënga e pare "BOREBARDHA" e realizoi me orkestrim Drita Rudi teksti Yll Kalaja 2014. Në Qershor 2015, Urtin...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

6 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Blerta Curri

Lorena Shala

Sara Mulliqi

Anjeza Gashi

Eanda Nishevci

Finesa Sadiku

Janina Mustafa

Blinera Jashanica

Fatlinda Leku

Rita Daklani

Tags: Urtina Ramadani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet