Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Urtina Ramadani - Kitara


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/07/2019

2019-07-10T00:38:49


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Kitara" kënduar nga Urtina Ramadani.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Kitara".


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vesa Berisha - Kitara

kitara me gjashte tela zemren ma gezon me kenge klasike gjithmon me lumturon

REF:

nga llojet e kitares un mesoova tingullin e pare un e leshova dhe keshtu ishte nje mrekulli te degjoje tingullin per bukuri .

oj kitar sa e bukur je gjithmon gjashte tela i ke as me pak e as me shum mua me pelqen se je si llokum

Elita 5 - Kitara

Nje kitare teli i keputur
ndali kengen me te bukur
por s'e ndali shiun ne ket qytet

Ku je buza e paputhur
dashuria ime e humbur
n'mes te rruges une po lagem vete

I harruar si nje leter e djegur
ne ket rruge pa adrese kam mbetur

( Refreni )

E urrej shiun kur bie
se nje here ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie
I urrej lotet e mi
sepse i ngjajne nje shiu
qe me ndau nga ty

Dashuria qe ish dikur
vete kornize pa pikture
qe askund nuk e shoh ne mure

I harruar si nje leter e djegur
ne ket rruge pa adrese kam mbetur

( Refreni )
E urrej shiun kur bie
se nje here ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie
I urrej lotet e mi
sepse i ngjajne nje shiu

(Refreni)
Urrej shiun kur bie
se nje here ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie
I urrej lotet e mi
sepse i ngjajne nje shiu
qe me ndau nga ty

Ti ndoshta ishe nje rrufe
qe erdhe shpejt
dhe kur shkove nuk e dita as e di
por engen edhe shpresen
i le te treten neper shi
uuuuuuuu

Alberie Hadergjonaj - Kitara

Luaj luaj luaj me kitare
Luaj luaj luaj me kitare
Luaj luaj luaj me kitare
Kitare e dashur mos u ndal

Kendoj per ty zemra ime
Me dhimbje, me shprese dhe me lot
Syrit te kalter si deti
Te embla, te zeza dhe plot

Ylli dhe dielli endojne
Kur ti fle e zgjohesh çdo dite
Dhe une me kitare qe rri zgjuar
Krijoj melodi veç per ty

(refren)
Luaj luaj me kitare
Ne sy, ne mend une ty te mbaj
Puthje e nxehte, puthje e bardhe
Buzet e tij enderr e zjarrte

Luaj luaj luaj me kitare
Kitare e dashur mos u ndal
Kendoj me ty, jetoj me ty
Vullkan e jotja melodi

I dashur ti a me degjon
A se kupton se me mungon
Kitares sime jepi shprese
Pa shpirtin tend ajo do vdese
Por zemra ime eshte si det
Me dallge dallge shkumezon
Luaj luaj luaj luaj
Kitara ime ndizet zjarr

Luaj luaj luaj me kitare
Luaj luaj luaj me kitare
Luaj luaj luaj me kitare
Kitare e dashur mos u ndal

Henes se arte ju perula
Ne qofte se me do me ndihmo
Me merr ti ne krahet e tua
Me shtrengo, me shtrengo henezo

Nje puthje e gjate me rrembeu
Kitare te lutem pusho
O zot erdh' dashuria
Me shtrengo, me shtrengo henezo
Më Shumë Këngë Nga Urtina Ramadani: