TEKSTESHQIP
Us5
The Rain
Flag AnglishtAnglisht
richie:
Looking through the mirror of my life
Thinkin’ of the time, when things were right (so right)

jay:
Is anybody there, to hear my cry in lonely nights
I need someone to make the darkness turn to light

chris:
Seasons come and change, the memories remain
Tell me why you left me stranded in the rain, the rain

reff:
And I know I’ll never see your face again
Why did god take away a perfect friend
I’m broken and flyin' without wings
Damn I need you here now
What I'd give to bring you back into my life
Since you gone I can't seem to make it right
I'm broken and flyin' without wings

richie:
Feeling like a child that lost it’s way (Child that lost it’s way)
Nothing I can do to come back home (Come back home sometime)

chris:
Sometimes I lay in bed and pray to god to make it end
But that won't change until I see your smile again
refrão

Baby, I got lonely without ya everyday I’ll be thinkin’ about ya
Ey, every day, every day, every day (take’em to the bridge)
I’m broken and flyin' without wings
Shiu
Flag ShqipShqip
richie:
shikoj ne pasqyren e jetes sime
dhe mendoj ne kohen kur te gjitha ishin ne regull

jay:
a eshte aty dikush te me dgjoje duke qar ne netet e vetmuara
kam nevoj per dike qe erresire ta beje drite

chris:
stinet ndryshojn,por kujtimet s'harrohen
me thuaj pse me le vetem ne shi

reff:
dhe e di se kurre me sdo te te shoh
pse zoti ma largoj shokun me te mire te jetes
jam i thyer dhe fluturoj pa krahe
dreq kam nevoj per ty tani
shka duhet te jap qe te te kem perseri ne jeten time
qekur ti ke shkuar smund te sherohem
jam i thyer dhe fluturoj pa krahe

richie:
po ndihem si femije i humbur
dhe smund te beje asgje per tu kthyer ne shtepi

chris:
ndonjehere ne shtrat lutem zotit te mbaroj kjo dhembje
por asgje sdo te ndryshoj deri sa ta shoh buzeqeshjen tende prape

reff:
dhe e di qe kurre me sdo te te shoh....

zemer vetmohem pa ty
qdo dit mendoj per ty
jam i thyer dhe fluturoj pa krahe