Më mbaj mend (për 1 muaj)

Uskana - Rrefenjez Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

NDËRSA TI MË RRËFEJE RRUGËN
Ne DËM QË TË KA SHKUAR
Ç'MU SHPIFËN SHLLUNGA REJE
QË S'I HIQJA DOT ME DUAR,…2

NDAJ I NDROJTUR TUTJE RENDA,
GJERSA VETEN NUK E PASHË
TEK RRËSHQISTE ATY BRENDA,
MU TE BRENGA JOTE RASHË….2

PASHË QEPALLAT QË T`U LAGËN,
KUR QIELLI TË PIKËN LOT
KUR SHIU T`PREKU PLAGËN
QË S'E PATE MBYLLUR DOT,..2

S`DI PSE GJOKSIT PA FRYMË MBETA,
DHE KUPTOVA QË JAM LODHUR
S`U PENDOVA PSE TË GJETA
POR PSE MAKTHI TË PAT NDODHUR…2

NDAJ MË SHKREPI NJË DËSHIRË,
T`MË RRËFESH DIÇKA TË RE
JO PËR BRENGA DHE MËSHIRË,
JO NGA TOKA TË TË NGRE
SEPSE TASH QË RRUGË TË REJA
NA KANË SJELLUR GJER KËTU
NUK MË VRISTE MË RRËFEJA,
POR MË VRISNIN SYTË E TU…
Uskana
Publikimi: 13/07/2019


Uskana - Rrefenjez
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrefenjez".
3. Video është e këngës "Rrefenjez", por nuk këndohet nga Uskana.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Uskana:


Komente 0