Më mbaj mend (për 1 muaj)

Uskana - Kur Bie Dielli Prapa Malit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kur Bie Dielli –matan malit
E del hena me ndricu
Po vjen vasha –prapa manit
Hije n’hije pa u hetu
Ne Bandillin dashuru
Zemer vashe pervelu
Gjoksin zana –shpertheku
S’mund e mjera –me duru

Po ku eshte bandilli –qe s’po duket
Zjarri ndezur vashes nuk po shuhet
Kalon aty s’pari nji djali ri
I Del vashes bukur per karshi

Rremben djalin e merr ne gji-e
Ky zjarr I flakt nuk eshte mahi
U sheru vasha –per bukuri-e
Bandilli s’erdhi por erdhi nje djali I ri
Uskana
Publikimi: 13/07/2019


Uskana - Kur Bie Dielli Prapa Malit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Bie Dielli Prapa Malit".
3. Video është e këngës "Kur Bie Dielli Prapa Malit", por nuk këndohet nga Uskana.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Uskana:


Komente 0