Më mbaj mend (për 1 muaj)

Uskana - Viti I Ri 2023 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kur te vi Viti Ri
Ti kujto miqt e vjeter.
Festo ne lumturi
qe jetove nje vit tjeter.

Vitin qe lam pas
Shume ndodhi solli jeta!
Lot,pikellim, dhe pak gaz
kjo eshte jeta e vertete!

ngrite goten plot
PER shendet te uruar,
buzeqesh dhe mos derdh lot,
me gjithe shpirt thuaj :GEZUAR!

GEZUAR! o miq te vjeter,
GEZUAR! o miqt e mi
Lamtumire o vit i vjeter
miresevjen o Vit i Ri!

Sill miresi dhe bekime
Botes ti vit i ri
sic percjelle kjo kenga ime
vec gezim dhe dashuri!Akordet:

C Am
Kur te vi Viti Ri
Dm7 C
Ti kujto miqt e vjeter.
Am G
Festo ne lumturi
F9 G
qe jetove nje vit tjeter

C Am
Vitin qe lam pas
Dm7 c
Shume ndodhi solli jeta!
Am G
Lot,pikellim, dhe pak gaz
F9 G
kjo eshte jeta e vertete!

* C/G Am
* GEZUAR! o miq te vjeter,
* Dm7 G
* GEZUAR! o miqt e mi
* Am G
* Lamtumire o vit i vjeter
* F9 G7
* miresevjen o Vit i Ri!

C Am
ngrite goten plot
Dm7 c
PER shendet te uruar,
Am G
buzeqesh dhe mos derdh lot,
F9 G
me gjithe shpirt thuaj :GEZUAR!


C Am
Sill miresi dhe bekim
Dm7 C
Botes ti vit i ri
Am G
sic percjelle kjo kenga ime
F9 G
vec gezim dhe dashuri!Uskana
Publikimi: 09/12/2022
Orkestrimi: Sali Shabani
Teksti: Xhabir Alili
Muzika: Sali ShabaniUskana - Viti I Ri 2023
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Viti I Ri 2023".
3. Video është e këngës "Viti I Ri 2023", por nuk këndohet nga Uskana.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Uskana:


Komente 0