Më mbaj mend (për 1 muaj)

Uskana - Ti Mundesh Te Largohesh Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nëse mundesh të harrosh gjithçka tonën përmbi dhe
Gjithçka bëre e sodite gjithçka preke gjithçka pe,
Madje hapit përmbas shpine nëse mundesh t`i vëshë emër
E t`i ndrydhish njëmijë heshtje që të ecin nëpër zemër.

* Nëse mundesh t`i vëshë fshesën gjithçka ishte jeta jote
* T`hedhësh ndjenjën nëpër detra mes valnajës fuqiplote,

* Nëse mundesh të rrëmbesh gjithçka tënden që më dhe
* Dhe t`pështyshë nga ece dje për të hapur rrugë të re.

Nëse buzës i vë dryrin që t`mos shkrehet nëpër vaj
Gjitha puthjet t`ia shkëpusish mu aty tek cep i saj,
E t`i hedhish përmbanë qiellit ose djegish përmbi prush
Dhe e akullt t`i sodisish me atë sy të zi si rrush.

Nëse plagët mund t`i mbyllish t`arratisesh fare kot
Mbi karvanët e kujtesës mos ia beh ky qiell me lot,
Nëse mundesh t`mbyllish sytë nën qepalla kur të shkosh
Atëherë ndodh që të largohesh duke bartur shpirtin bosh...


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajUskana
Publikimi: 10/06/2022


Uskana - Ti Mundesh Te Largohesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Mundesh Te Largohesh".
3. Video është e këngës "Ti Mundesh Te Largohesh", por nuk këndohet nga Uskana.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Uskana:


Komente 0